X Niedziela Zwykła – 11 VI 2023 – Krośnica

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, udział feretronów, sztandarów, dzieciom komunijnym i rocznicowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwonkami . Szczególnie podziękowanie dla OSP Krośnica, służbie liturgicznej, panu kościelnemu, pani organistce i mieszkańcom którzy przygotowali ołtarze stacyjne, ozdobili trasę procesji i domy. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dlatego dziś po mszy św. o godz. 11:00 będzie procesja wokół kościoła, a w pozostałe dni po Mszy Świętej. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci i wianków.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne przy naszym kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii: 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego, kapłana, doktora kościoła, w środę wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, bp i męczennika. W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją wokół kościoła z figurą Serca PJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. U ministrantów do nabycia jest jeszcze kolorowy album o MB Częstochowskiej w cenie 25 zl.
 5. Zapraszamy na spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę a czwartek grupę biblijna po mszy świętej wieczornej w Kluszkowcach do salek przyklasztornych.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Zachwieja, kawaler z Krośnicy i Ilona Bednarczyk, panna z Huby. Zapowiedź trzecia. Konrad Staśko, kawaler z Kluszkowiec i Kinga Siedlarczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź trzecia. Mateusz Czyszczoń, kawaler z Krośnicy i Karolina Żur, panna ze Skomielnej Białej. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Kancelarii Parafialnej. 
 7. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 7 w środę po Mszy Świętej.
 8. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania do klasy 6 w piątek po Mszy Świętej.
 9. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą na Lubaniu 25 czerwca o godzinie 14:00. Będzie możliwość wyjazdu na górę dla osób chętnych, zapisy w zakrystii.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom, życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.