Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04 VI 2023 – Krośnica

 1. Dzisiejsza Uroczystość  kończy w kościele okres spowiedzi komunii  św. wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi świętej. Kto jeszcze nie wypełnił tego przykazania może to uczynić dziś.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 3. W tym tygodniu w liturgii: 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PJ znane jako Boże Ciało. Porządek mszy świętych: o godz. 8:30 oraz o godz. 11:00 z procesją do czterech ołtarzy stacyjnych. W tym roku pójdziemy nową trasą procesji i będzie ona następująca: od kościoła w górę ulicą św. Józefa Robotnika do ul. o Leona, następnie w dół do kapliczki i powrót do dzwonnicy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w następujących lokalizacjach: ołtarz I – na końcu ul. św. Józefa Robotnika – mieszkańców ul. św. Józefa Robotnika i Widokowej, ołtarz II – na ulicy o. Leona – mieszkańców ul. O. Leona numery 28-68, ołtarz III – przy kapliczce – mieszkańców ul. o. Leona numery 76-128, ołtarz IV – przy dzwonnicy – mieszkańców ul. o. Leona numery 134- do końca. Prosimy także o przygotowanie feretronów, sztandarów. Zadbajmy o udekorowanie trasy procesji i domów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji, asysty i baldachimu. Zapraszamy do licznego udziału, dzieci do sypania kwiatków – dzieci komunijne i rocznicowe. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17,00. Zachęcamy do licznego udziału w strojach góralskich. W okresie Bożego Ciała trwa Oktawa, dlatego codziennie po Mszy Świętej będzie procesja wokół kościoła z litanią do Serca PJ.
 4. Spotkanie i próba ministrantów przed Bożym Ciałem, w środę po Mszy Świętej, obecność obowiązkowa.
 5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne przy naszym kościele.
 6.  U ministrantów do nabycia nowy numer kolorowego  miesięcznika  dla dzieci Staś w cenie 10 zl. nowy numer gazety Dobre Nowiny 2 zł. i kolorowy album o MB Częstochowskiej  25 zl.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Zachwieja, kawaler z Krośnicy i Ilona Bednarczyk, panna z Huby. Zapowiedź druga. Konrad Staśko, kawaler z Kluszkowiec i Kinga Siedlarczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. Mateusz Czyszczoń, kawaler z Krośnicy i Karolina Żur, panna ze Skomielnej Białej. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Kancelarii Parafialnej. 
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.