Niedziela Zesłania Ducha świętego – 28 V 2023 – Krośnica

 1. Dzisiejsza Uroczystość  Zesłania Ducha św., kończy w liturgii okres Wielkanocny. Za pobożne dziś odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi  warunkami. Jutro tj. w poniedziałek drugi dzień „zielonych świąt” obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Odpust w Maniowach.
 2. Dziś tez kwesta do puszek na pogorzelców w Krośnicy, którą przeprowadzi Sołtys oraz Rada Sołecka. Prosimy o wsparcie rodziny, która ucierpiała w pożarze domu.
 3. Kończy się miesiąc maj, poświęcony Maryi. Zachęcamy do  udziału w ostatnich  nabożeństwach majowych.
 4. W tym tygodniu w liturgii: 1 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Tak samo jak majowe, codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. W sobotę 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
 5. Również w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 15:00. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. Kolejna Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie „góralska”. Zapraszamy do licznego udziału w strojach góralskich. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 6. Przyszła niedziela to Niedziele Trójcy Przenajświętszej, kończy się w kościele okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej .
 7. Zapraszamy na całonocne czuwanie naszego Dekanatu, które rozpocznie się apelem o godz. 21,00 przez cała noc do godz. 4,00, z 9 na 10 czerwica na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii do 2 czerwca. Szczegóły na afiszu.
 8. U ministrantów do nabycia nowy numer kolorowego  miesięcznika  dla dzieci Staś w cenie 10 zl.
 9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Zachwieja, kawaler z Krośnicy i Ilona Bednarczyk, panna z Huby. Zapowiedź pierwsza. Konrad Staśko, kawaler z Kluszkowiec i Kinga Siedlarczyk, panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Kancelarii Parafialnej.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem informuje, że zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem w sprawie wprowadzenia Regulaminu korzystania z parkingu przy ul. Jana III Sobieskiego w Krościenku nad Dunajcem – parking niestrzeżony przy ul. Jana III Sobieskiego w Krościenku nad Dunajcem jest płatny przez całą dobę (7 dni w tygodniu). Zwolnione z uiszczenia opłaty parkingowej są między innymi osoby uczestniczących w nabożeństwach kościelnych w Kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem.
 14.  Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłą w ub. tygodniu śp. Stefanię Bratkowską. Dobry Jezu……
 15.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.