Wniebowstąpienie Pańskie – 21 V 2023 – Krośnica

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dziś przeżywamy jest dopełnieniem Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Jezus odchodzi, ale zostawia nam obietnicę ciągłej obecności wśród nas Ducha świętego.
  2. Dziś w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11:00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na biały tydzień .
  3.  Trwa miesiąc maj poświęcony Maryi. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
  4. W związku z ostatnim pożarem na terenie naszego Sołectwa, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na poszkodowanych, którą przeprowadzi Sołtys oraz Rada Sołecka
  5. Dziękujemy za ofiarę 3284,5 zł i 10 euro, złożoną na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne przy naszym kościele.
  6. W tym tygodniu w liturgii: w  czwartek  25 maja  wspomnienie świętej Marii Magdaleny de Pazzi, zakonnicy NZ , w  piątek 26  maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana .  Ponadto zapraszamy w środę mężczyzn św. Józefa na spotkanie a w czwartek grupę biblijną do salek klasztornych.
  7. Przyszła niedziela, to Niedziele Zesłania Ducha Świętego, kończy się w kościele okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej, choć w Polsce ten czas jest wydłużony  do niedzieli Trójcy świętej.
  8. W dniu 9/10 czerwiec na Jasnej Górze w Częstochowie  będzie całonocne czuwanie naszego Dekanatu , które rozpocznie się  apelem o godz. 21,00 przez cała noc do godz. 4,00. Zapisy w zakrystii do 2 czerwca. Szczegóły na afiszu.
  9. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 7 w poniedziałek.
  10. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 6 w piątek.
  11. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 17:00.
  12. W przyszłą niedziele w naszym kościele uroczystość rocznicy I Komunii Świętej o godz. 11:00. W sobotę o godz.15:00 spowiedź dla dzieci i członków rodzin.
  13. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  16. W sobotę 10 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Czernej, jest możliwość dołączenia, chętnych prosimy o zapisy do 3 czerwca w zakrystii, ilość miejsc jest ograniczona.
  17. Zw. Podhalan o/Kluszkowce zaprasza dziś  członków i sympatyków związku na „Majówkę” która odbędzie się  o godz. 16,00 w Kluszkowcach na Wodrolu.
  18.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.