X Niedziela Zwykła – 11 VI 2023 – Kluszkowce

  1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, udział feretronów, sztandarów, dzieciom komunijnym i rocznicowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki ,chłopcom z dzwonkami . Szczególnie podziękowanie dla OSP Kluszkowce, służbie liturgicznej, panu Organiście i mieszkańcom którzy ozdobili trasę procesji i domy. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dlatego dziś po mszy św. o godz. 9,30 będzie procesja wokół kościoła a pozostałe dni o godz. 18,30. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci i wianków.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne Parafii a w przyszłą niedzielę 18 czerwca członkowie Rady Parafialnej będą przyjmować wpisowe na dalszy ciąg prac przy dachu kościoła.
  3. W tym tygodniu w liturgii : 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego, kapłana, doktora kościoła , w środę wspomnienie błogosławionego Michała Kozala , bp i męczennika . W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją wokół kościoła z figurą Serca PJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. U ministrantów do nabycia jest jeszcze nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny 2 zł. i kolorowy album o MB Częstochowskiej 25 zl.
  5. Zapraszamy na spotkanie mężczyzn św. Józefa w środę a czwartek grupę biblijna po mszy świętej wieczornej do salek.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Rafał Marcin Sarata, kawaler ze Szczawnicy i Natalia Zofia Kowalczyk panna z Kluszkowiec. Zapowiedź druga.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Władysława Bańka , Górecka Anna , Regiec Małgorzata, Galas Janina. W kaplicy: Kapuśnik Krystyna i Bochnak Zofia.
  8. Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Komunikat : Dyrektor, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach serdecznie zapraszają na XVI FESTYN „ZDROWO I WESOŁO”, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca 2023 r. Rozpoczęcie festynu o godz. 15:00 na placu przy starym kościele./kaplicy/
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.