Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04 VI 2023 – Kluszkowce

  1. Dzisiejsza Uroczystość  kończy w kościele okres spowiedzi komunii  św. wielkanocnej. Zgodnie  z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi świętej. Kto jeszcze nie  wypełnił tego przykazania może to uczynić dziś.
  2. W imieniu rodziny  poszkodowanej w pożarze w Krośnicy  składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności ze strony poszkodowanych za złożoną kwotę w ub. niedzieli 3900 zl. i 15 euro.
  3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18,30 a  kaplicy w niedziele  po mszy św. rano. 
  4. W tym tygodniu w liturgii: 8 czerwca   przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PJ znane jako Boże Ciało. Porządek mszy świętych : w kaplicy o 7,30 , w kościele  o 9,3o z procesja do 4 –ch ołtarzy stacyjnych. Oraz wieczorem 0 godz. 19,00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I przy krzyżu na rondzie –mieszkańców ul. Słonecznej , II ołtarzy przy kapliczce ul. Szkolna – rodzina Jandurów , III przy remizie OSP – strażacy i IV przy kaplicy, odpowiedzialna p. Maria wraz  z mieszkańcami wokół kaplicy. Zachęcamy do licznego udziału dzieci do sypania kwiatków , chłopców do dzwonków, dzieci I komunijne i rocznicowe a także o przygotowanie feretronów , sztandarów, trasy procesji,  domów, Strażaków  prosimy o zabezpieczenie trasy procesji , asysty i baldachimu . W  okresie  Bożego Ciała trwa Oktawa, dlatego przez cały tydzień o godz. 18,30 będzie procesja wokół kościoła a później msza święta wieczorna.
  5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne  Parafii  a w niedziele 18 czerwca członkowie Rady Parafialnej będą przyjmować wpisowe na dalszy ciąg  prac przy dachu kościoła.
  6.  U ministrantów do nabycia nowy numer kolorowego  miesięcznika  dla dzieci Staś w cenie 10 zl. nowy numer gazety Dobre Nowiny 2 zł. i kolorowy album o MB Częstochowskiej  25 zl.
  7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Rafał Marcin Sarata, kawaler ze Szczawnicy i Natalia Zofia Kowalczyk panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza.
  8.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Stanisława Ślęzak, Świdniak Celina , Sas Mieczysław, Jandura Maria i Ślęzak Magdalena.  W kaplicy: Anna Złydaszyk i Wojtaszek Beata.
  9.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.