Niedziela Zesłania Ducha świętego – 28 V 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza Uroczystość  Zesłania Ducha św., kończy w liturgii okres Wielkanocny. Za pobożne dziś odmówienie hymnu do ducha św. można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi  warunkami .  Jutro tj w poniedziałek drugi dzień „zielonych świąt” obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 630 , 11,30 i 19,00 .Odpust w Maniowach.
 2. Dziś tez kwesta do puszek na pogorzelców w Krośnicy. Prosimy o wsparcie rodziny która ucierpiała w pożarze domu.
 3. Kończy się miesiąc maj poświecony Maryi . Zachęcamy do  udziału w ostatnich  nabożeństwach majowych. W środę zakończenie majówek. Będzie  przy kapliczce  ul Szkolna i ze śpiewem litanii w procesji z figura MB przejdziemy do kościoła.
 4. Już dziś informujemy że w niedziele 18 czerwca członkowie Rady Parafialnej będą przyjmować wpisowe na dalszy ciąg  prac przy dachu kościoła.
 5. W tym tygodniu w liturgii : 1 czerwca święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Tak samo jak majowe  o godz. 18,30. W sobotę 3 czerwca wspomnienie   świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Ponadto w tym tygodniu I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 6,3 – 7,00 i popołudniu od 18,00-19,30.W piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych. Taca pierwszopiatkowa na cele misyjne kościoła. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18,00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W przyszła niedziela to Niedziele Trójcy Przenajświętszej , kończy się w kościele okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej .
 7. Zapraszamy  na całonocne czuwanie naszego Dekanatu , które rozpocznie się  apelem o godz. 21,00 przez cała noc do godz. 4,00 , w  dniu 9/10 czerwiec na Jasnej Górze w Częstochowie  .  Zapisy w zakrystii lub w kancelarii  do 2 czerwca. Szczegóły na afiszu.
 8. U ministrantów do nabycia nowy numer kolorowego  miesięcznika  dla dzieci Staś w cenie 10 zl.
 9.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Danuta Węgrzyniak , Anna Jabłońska , Edyta Niemiec-Jandura , Agnieszka Łukaszczyk. W kaplicy: Kwiecień Monika i Anna Jabłońska .
 10.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11.  Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłą w ub tygodniu śp. Stefanię Bratkowską  z Krośnicy Dobry Jezu   ……
 12.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.