Wniebowstąpienie Pańskie – 21 V 2023 – Kluszkowce

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dziś przeżywamy jest dopełnieniem Tajemnicy Zmartwychwstania  Chrystusa. Jezus odchodzi, ale zostawia nam obietnicę ciągłej obecności wśród nas Ducha świętego.
 2.  Trwa miesiąc maj poświecony Maryi . Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele codziennie przed mszą świętą wieczorem o godz. 18,30, w kaplicy w niedziele po mszy świętej.
 3. Dziękujemy za ofiarę 5 735 zl. złożoną na tacę  ub niedzieli na potrzeby inwestycyjne  w parafii. Bóg zapłać wszystkim którzy wspierają finansowo naszą parafie, wpłacając na konto parafii czy na tace. Już dziś informujemy że w niedziele 18 czerwca członkowie Rady Parafialnej będą przyjmować wpisowe na dalszy ciąg  prac przy dachu kościoła.
 4. W tym tygodniu w liturgii : w  czwartek  25 maja  wspomnienie świętej Marii Magdaleny de Pazzi , zakonnicy NZ  , w  piątek 26  maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana .  Ponadto zapraszamy w środę mężczyzn św. Józefa na spotkanie a w czwartek grupę biblijna  do salek katechetycznych.
 5. W przyszła niedziela to Niedziele Zesłania Ducha świętego, kończy się w kościele okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej , choć w Polsce ten czas jest wydłużony  do niedzieli Trójcy świętej. To ostatnia niedziela miesiąca, zatem suma góralska.
 6. W dniu 9/10 czerwiec na Jasnej Górze w Częstochowie  będzie całonocne czuwanie naszego Dekanatu , które rozpocznie się  apelem o godz. 21,00 przez cała noc do godz. 4,00. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii  do 2 czerwca. Szczegóły na afiszu.
 7. W związku z ostatnim pożarem na terenie Krośnicy, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na poszkodowanych.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się ;  Przemysław Marcin Pulka kawaler z Kluszkowiec i  Roksana Weronika Plewa , panna z Kluszkowiec ,   oraz Michał Furca, kawaler ze Szlembarku  i  Anna Rusin , panna z Kluszkowiec , Dawid Jan Plewa , kawaler z Maniów i Emilia Maria Firek , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź  trzecia. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Urzędzie Parafialnym.
 9.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I komunii. W kaplicy: Duda Maria , Irena Brzegowska.
 10.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Zw. Podhalan o/Kluszkowce zaprasza dziś  członków i sympatyków związku na „Majówkę” która odbędzie się  o godz. 16,00 w Kluszkowcach na Wodrolu.
 12.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.