VI Niedziela Wielkanocna – 14 V 2023 – Kluszkowce

  1. Trwa miesiąc maj poświecony Maryi . Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach majowych, które są w naszym kościele codziennie przed mszą świętą wieczorem o godz. 18,30, w kaplicy w niedziele po mszy świętej.
  2. Dziś w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11,00. Dzieci z rodzicami zapraszamy tez na biały tydzień . Jak w każdą II niedzielę miesiąca taca   przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  3. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek, wtorek i środa przypadają tzw dni krzyżowe. Modlimy się o dobre urodzaje i za głodujących w procesji błagalnej do krzyża przy rondzie po mszy świętej  wieczornej . We wtorek 16 maja  w naszym zakonie wspomnienie św. Szymona Stocka, któremu objawiła się Maryja  z darem szkaplerza świętego. W piątek 19 maja w naszym kościele całodzienna adoracja w intencji  powołań . Wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Przedszkolaków,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  18 -19 Gospodarcza  Modrzewiowa , o 18,45  koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja
  4. W przyszła niedziela to Niedziele Wniebowstąpienia Pańskiego . W naszym kościele  rocznica   I komunii  świętej,  o godz. 9,30  zaś spowiedź dzieci i rodziców w sobotę  20 maja od godz. 18,00.
  5. Do związku małżeńskiego przygotowują się ;  Przemysław Marcin Pulka kawaler z Kluszkowiec i  Roksana Weronika Plewa , panna z Kluszkowiec ,   oraz Michał Furca, kawaler ze Szlembarku  i  Anna Rusin , panna z Kluszkowiec , Dawid Jan Plewa , kawaler z Maniów i Emilia Maria Firek , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź  druga. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Urzędzie Parafialnym.
  6.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Rodzicom dzieci I komunijnych. W kaplicy: Emilia Zielińska , Sabina Dolata.
  7.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  8. Zw. Podhalan o/Kluszkowce zaprasza członków i sympatyków związku na „Majówkę” która odbędzie się w przyszłą niedziele 21 maja o godz. 16,00 w Kluszkowcach na Wodrolu.
  9.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.