VII Niedziela Zwykła – 23 II 2020 – Krośnica

1. W środę 26 lutego jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Obowiązuje od 16 do 65 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 8:00 i 17:00. Taca z tego dnia stanowi tzw. „jałmużnę wielkopostną”.

2. Po sumie o godz. 11.30 w Kluszkowcach rozpocznie się 40 – to godzinne nabożeństwo wynagradzające za grzechy, a także jako duchowe przygotowanie do okresu Wielkiego Postu.

3. Owocem spotkań na temat upamiętnienia ojca Leona Wądrzyka jest pragnienie zebrania wszelkich możliwych informacji na jego temat. Aby to mogło się stać, niezbędna jest pomoc mieszkańców Krośnicy. W tym momencie liczę szczególnie na tą pomoc ze strony młodych ludzi którzy byliby gotowi i chętni, by odwiedzić tych wszystkich którzy znali ojca Leona, by odpowiedzieć na zadane i przygotowane wcześniej pytania, zebrać ich wspomnienia. Zapraszam więc te osoby, które mogłyby się podjąć spotkań ze wszystkimi żyjącymi świadkami ojca Leona na spotkanie w sobotę po Mszy Świętej.

4. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 15:45. W niedzielne popołudnia nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15.00. Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne od 11-15 marca.

5. Nasza Parafia organizuje w czerwcu 5–cio dniową pielgrzymkę do Wilna śladami naszego Patrona Rafała Kalinowskiego i S. Faustyny. Wraz z Mszą św. w Ostrej Bramie. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

7. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

8. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy VII.

9. Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00
Schola zaprasza na próby śpiewu osoby chcące śpiewać w piątek o godz. 15.30.

10. Spotkanie rady parafialnej w poniedziałek po Mszy Świętej.

11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

13. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego 19 lutego śp. Jana Totę z ul. Słonecznej. Dobry Jezu…

14. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.