Pielgrzymka do Wilna śladami św. Rafała Kalinowskiego 13–17 czerwca 2020

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 dzień. O godz 5.30 Msza św. Po Mszy św. /6.00/ błogosławieństwo na drogę, po którym wyjeżdżamy na nocleg i obiadokolację do Siemiatycz u Sióstr Karmelitanek w Domu Pielgrzymkowym.

2 dzień. O godz. 7.30 Msza św., śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Wilna. Po drodze Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Przyjazd do Kowna. Zwiedzanie starówki, Ratusz zwany „Białym Łabędziem”, Katedra. Spacer na Niemnem. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie w hotelu**/***.

3 dzień. Śniadanie po którym wyruszamy na zwiedzanie Wilna – Msz Św. w Kaplicy Matki BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Nawiedzamy miejsca związane z życiem św. Rafała Kalinowskiego i św. Faustyny . Kościół Św. Ducha w którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kościół św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, zabytki i “polonica” przy ul. Zamkowej, Zaułek Bernardyński, Uniwersytet i Alumnat, Katedra. Powrót na obiadokolację i nocleg. Wieczorny spacer po Wilnie lub pogodny wieczór w Ośrodku rekreacyjnym

4 dzień. Śniadanie. Msza św. o godz. 8.30 w Kościele św. Teresy z Avilla. Koronka do Miłosierdzia Bożego w byłej pracowni E. Kazimirowskiego, gdzie został namalowany pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego. Następnie pojedziemy na Cmentarz na Rosie – Mauzoleum Marszałka Piłsudskiego i groby znanych Polaków. Góra Trzech Krzyży – podziwiamy panoramę Wilna. Nawiedzenie Kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do Trok – historycznej stolicy Litwy. Zwiedzamy zamek Witolda, spacer ulicą Karaimską, świątynia Karaimów, pomnik św. Floriana. Rejs statkiem wokół zamku Witolda i zjeść pierogi karaimskie – kibiny z rosołkiem. Czas wolny na zakupy pamiątek z bursztynu. W godz. popołudniowych wyjazd do kraju. Przyjazd do Sokółki obiadokolacja, nocleg.

5 dzień Po śniadaniu przyjazd do Sokółki i Msza św. w miejscu Cudu Eucharystycznego. Przyjazd do Kluszkowiec w godz. wieczornych. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena 680 zł + 100.00 euro płatne na miejscu u litewskiego przewodnika.

Zapisy u O. Roberta tel. 504 945 764
KARMELICI BOSI – Kluszkowce ul. Słoneczna 30