I Niedziela Wielkiego Postu – 1 III 2020 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy oraz grzechy naszych bliskich. W kościele wyłożone są skarbonki Caritas a także otrzymały je dzieci w szkole, przeznaczone do rodzinnego wyrzeczenia się w okresie Wielkiego Postu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczone będą dla potrzebujących. W święto patronalne Caritas tj. w Niedzielę Miłosierdzia, przyniesiemy je do kościoła jako dar miłosierdzia.

2. Rada Parafialna dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na ogrzewanie kościoła oraz tym wszystkim, którzy wpłacili ofiarę na konto parafii. Pozyskano kwotę 27240 zł. Co raz więcej rodzin poczuwa się do odpowiedzialności za świątynię, partycypując w kosztach ogrzewania, co stanowi prawie 85 % wszystkich rodzin w parafii.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa tj Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30, dla dorosłych w piątek o 17.00, a także w kaplicy MB po mszy św. porannej. Kiedy będzie Droga Krzyżowa nie będzie adoracji o godz.17.00. W niedzielne popołudnia nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Taca z Gorzkich żali przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Bożego grobu. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Nasza Parafia organizuje w czerwcu 5 – dniową pielgrzymkę do Wilna śladami naszego Patrona Rafała Kalinowskiego i S. Faustyny. Wraz z Mszą św. w Ostrej Bramie. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazeta „Chrystus i Ty” w cenie 2 zł. z ciekawymi artykułami o Wielkim Poście czy cudownych uzdrowieniach, a także jeszcze są do nabycia „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

6. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

7. 3 marca nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. Bp Janusz Mastalski o godz. 17.30.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Drodze krzyżowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek modlimy się do Serca Pana Jezusa, a w sobotę nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30. Spowiedź w te dni od godz. 16.00. Taca w pierwszy piątek przeznaczona jest na misje, a w godzinach rannych odwiedzimy chorych.

9. Od przyszłej niedzieli tj. 8 marca rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje oraz rekolekcje szkolne. Plan rekolekcji na afiszach i kartkach na stoliku przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje poprowadzi o. Stanisław Praciak, Karmelita pracujący obecnie na Łotwie. Niedziela 8 marca obchodzona jest w kościele jako niedziela jako niedziela Ad Gentes, zbiórka do puszek na ten cel czyli misje w kosciele. Również w przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty a taca na potrzeby kościoła będzie 15 marca.

10. We wtorek 3 marca kancelaria nie będzie czynna po południu.

11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.