VII Niedziela Zwykła – 23 II 2020 – Kluszkowce

1. Dziś po każdej mszy św. Członkowie Rady Parafialnej przyjmują wpisowe na ogrzewania kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

2. Po sumie o godz. 11.30 rozpocznie się 40 – to godzinne nabożeństwo wynagradzające w ostatnich dniach karnawału za grzechy, a także jako duchowe przygotowanie do okresu Wielkiego Postu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej, które będzie trwało przez cały dzień w poniedziałek i wtorek. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i każdy powinien znaleźć w tych dniach czas na osobistą modlitwę wynagradzającą za grzechy. Porządek adoracji w te dni następujący. Od 7.00 -8.00 ul. Kamieniarska i Słoneczna; od 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona; od 9.00 – 10.00 ul. Wspólna, Pienińska i Gorczańska, od 10.00 – 11.00 ul. Podhalańska, od 11.00 – 12.00 ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 ul. Karpacka, Borek i Szkolna, 14.00 – 15.00 ul. Leśna, Przedszkolaków, Turystyczna, Cegielniana i Stylchen, 15.00 – 16.00 ul. Karmelicka, 16.00 – 17.00 ul. Zdrojowa i Modrzewiowa.

3. W środę 26 lutego to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Obowiązuje od 16 do 65 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 6.30, 11.30 i 17.30 oraz w kaplicy o 7.30. Taca z tego dnia stanowi tzw. „jałmużnę wielkopostną”. Przed msza św. wieczorną kolejny tydzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa.

4. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 16.30, dla dorosłych w piątek o 17.00. Kiedy będzie Droga Krzyżowa nie będzie adoracji o godz.17.00. W niedzielne popołudnia nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Informujemy tez, że w okresie Wielkiego Postu będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne od 8 -11 marca.

5. Nasza Parafia organizuje w czerwcu 5–cio dniową pielgrzymkę do Wilna śladami naszego Patrona Rafała Kalinowskiego i S. Faustyny. Wraz z Mszą św. w Ostrej Bramie. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

7. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego 19 lutego śp. Jana Totę z ul. Słonecznej. Dobry Jezu…

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.