VI Niedziela Zwykła – 16 II 2020 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii w wysokości 3260 zł i 10 $.

2. W przyszłą niedzielę tj 23 lutego rozpoczyna się 40 – to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Rozpocznie się w niedzielę po sumie i będzie trwało 24 i 25 lutego przez cały dzień (pomyłkowo było podane w ubiegłym tygodniu termin nabożeństwa).

3. W okresie do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Lepiej jeśli sami wskażemy taką organizację ponieważ wiemy na jaki cel zostaną przeznaczone nasze pieniądze. Dlatego prosimy o przekazywanie tego procentu na Caritas diecezji krakowskiej lub inne organizacje, których ulotki są przy wyjściu z kościoła.

4. W środę 19 lutego zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością tego świętego przed msza św. wieczorną.

5. We wtorek 18 lutego zapraszamy chętnych mężczyzn na spotkanie „Mężczyzn św. Józefa” w salce po mszy św. wieczornej.

6. W poniedziałek o godz. 18.30 próba młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w kościele. Natomiast w środę o godz. 18.30 spotkanie młodzieży klasy VII.

7. W przyszłą niedzielę lutego tj. 23 lutego Członkowie Rady Parafialnej będą zbierać tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc styczeń rachunek za ogrzewanie kościoła wyniósł 8000 zł.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Komunikat : WKU w Nowym Targu informuje o trwających kwalifikacjach do służby wojskowej w 2020 roku od 11 lutego do 16 kwietnia. W gminie Czorsztyn w dniach 7 i 8.04.br.Obecność wezwanych jest obowiązkowa, nie powoduje ona obligatoryjnego powołania do służby wojskowej.

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.