VII Niedziela Zwykła – 20 II 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła w wysokości ………………… zł. 
 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła, w środę  wspomnienie  św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 3. W środę zapraszamy mężczyzn na spotkanie, a w czwartek na spotkanie biblijne w klasztorze w Kluskowcach o godzinie 18:00.
 4. Spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania dla klasy 7 w środę po Mszy Świętej.
 5. Nabożeństwo szkaplerzne w najbliższą sobotę o godzinie 17:00
 6. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Również siostry Karmelitanki Bose z Zakopanego  proszą o 1% na budowę nowego klasztoru ulotki można pobrać przy wyjściu z kościoła. Urząd Skarbowy jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie. 
 7. Już dziś informujemy że wielkopostne rekolekcje rozpoczną się na początku Wielkiego Postu 9 marca tj. w środę i potrwają do piątku. Szczegółowy plan rekolekcji będzie podany w późniejszym terminie . 
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Hryc, kawaler z Krośnicy i Barbara Kawula, panna z Zawadki. Zapowiedź druga. Arkadiusz Kundziarz, kawaler z Krośnicy i Kinga Cyrwus, panna z Ostrowska. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, między tymi osobami, powinien zgłosić je w Kancelarii parafialnej.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ub tygodniu śp. Marię Bąk w Kluszkowcach. Dobry Jezu..
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.