VIII Niedziela Zwykła – 27 II 2022 – Krośnica

 1. Dziś w naszej diecezji trwa zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 2. 2 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj ilościowy/jeden posiłek do syta/ oraz jakościowy /powstrzymanie się od pokarmów  mięsnych/. Post obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 8:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na pomoc dla dotkniętej wojną Ukrainy.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17:30 w piątek. W niedzielne popołudnie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15:00. Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób Pański.
 5. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej w cenie 1 zł.   oraz modlitewnik wielkopostny w cenie 5 zł.
 6. Wielkopostne rekolekcje rozpoczną się już na początku Wielkiego Postu 9 marca tj. w środę i potrwają do piątku. Szczegółowy plan rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej.
 7. W imieniu młodzieży z Krośnicy, zapraszam na organizowane w tym roku Adoracje Krzyża, które będą miały miejsce 12 marca oraz 9 kwietnia.Już dzisiaj zapraszamy te osoby, które chcą trochę głębiej przeżyć okres Wielkiego Postu, Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa, a także podjąć modlitwę w intencjach swoich i świata.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Hryc, kawaler z Krośnicy i Barbara Kawula, panna z Zawadki. Zapowiedź trzecia. Arkadiusz Kundziarz, kawaler z Krośnicy i Kinga Cyrwus, panna z Ostrowska. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, między tymi osobami, powinien zgłosić je w Kancelarii parafialnej.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. W sobotę 5 marca w Zakopanym jest męski różaniec. Chętni mężczyźni na wyjazd mogą się zgłosić do piątku. Wyjazd w sobotę rano o godz. 7,oo w Kluszkowcach.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.