VI Niedziela Zwykła – 13 II 2022 – Krośnica

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  2. Bóg zapłać, jak zawsze, za nieocenioną pomoc osób, które demontowały nasze dekoracje świąteczne. Dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz naszego kościoła.
  3. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Również siostry Karmelitanki Bose z Zakopanego  proszą o 1% na budowę nowego klasztoru ulotki można pobrać przy wyjściu z kościoła. Urząd Skarbowy jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie. 
  4. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących  w naszym kraju : zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
  5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Hryc, kawaler z Krośnicy i Barbara Kawula, panna z Zawadki. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego między tymi osobami, powinien zgłosić je w Kancelarii parafialnej.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych w ub tygodniu w Krośnicy śp. Stefana Wojtaszka i sp. Eugeniusza Tkaczyka. Dobry Jezu..
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.