VII Niedziela Zwykła – 20 II 2022 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiarę złożoną na potrzeby parafii ub niedzieli na taca w wysokości 4080 zł. 
 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła, w środę  wspomnienie  św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Na wieczornej Mszy św.   kolejny tydzień nowenny do świętego Józefa. 
 1. W poniedziałek spotkanie rady parafialnej po mszy świętej wieczornej w salce. W środę też zapraszamy  mężczyzn na spotkanie  a w czwartek na spotkanie biblijne.
 1. W przyszłą  niedzielę   to jest 27 lutego, członkowie Rady Parafialnej będą zbierać  tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła. Tradycyjnie ostatnia niedziela miesiąca suma góralska. Zapraszamy w strojach regionalnych. Również w przyszłą niedzielę po sumie rozpocznie się 40-to godzinne nabożeństwo przed środą popielcową które będzie trwało do  Mszy św. wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek przez cały dzień.
 1. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Również siostry Karmelitanki Bose z Zakopanego  proszą o 1% na budowę nowego klasztoru ulotki można pobrać przy wyjściu z kościoła. Urząd Skarbowy jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie. 
 1. Już dziś informujemy że wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się na początku Wielkiego Postu 6 marca tj w I niedziele Wielkiego Postu. Szczegółowy plan rekolekcji będzie podany w późniejszym terminie . 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Jadwiga Bednarczyk , Stanisława Chryc , Agnieszka Chryc, Magdalena Kołek . W kaplicy:  Bańka Zofia i Tadeusz Pierwoła.
 1. U ministrantów jest do nabycia nowy numer kolorowego miesięcznika dla dzieci STAŚ w cenie 8 zł.
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Dyr. Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Kluszkowcach przypomina o rekrutacji  do przedszkola i zerówki   przy Szkole Podstawowej oraz zapisy do pierwszej kasy na rok szkolny2022/23  trwają tylko do 25 lutego br. Karty zgłoszeniowe można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy w sekretariacie od 7,30  do 15,30. Tele.182650337. 
 1. Pan Wojciech Bednarczyk – Sołtys informuje że od poniedziałku tj 14 lutego w godzinach 9-12 oraz od 14-17 będą wydawane są nakazy podatkowe oraz przyjmowane wpłaty podatkowe w domu sołtysa.
 1. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ub tygodniu  śp. Marię Bąk . Dobry Jezu..
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.