VIII Niedziela Zwykła – 27 II 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś Członkowie Rady parafialnej przyjmują  tzw wpisowe na ogrzewanie kościoła. Po sumie  o godz.11,30 rozpocznie 40-to godzinne nabożeństwo wynagradzające za grzechy karnawału oraz duchowe przygotowanie do okresu W.Postu, które będzie trwało do Mszy św. wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek przez cały dzień. Na zakończenie adoracji wieczorem msza święta z okolicznościowym kazaniem. Dziś tez w naszej diecezji trwa zbiórka  do puszek jako pomoc dla Ukrainy. Ponadto trwa tez zbiórka medykamentów :bandaży, wody utlenionej inne środki odkażające, tabletki p.bólowe inne które można składać do wtorku w Goku.
 1. 2 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj ilościowy/jeden posiłek do syta/ oraz jakościowy /powstrzymanie się od pokarmów  mięsnych/.Post obowiązuje od 18 do 65 roku życia. Msze święte  z posypaniem głów popiołem o godz. 6,30 , 11,30 i 17,30 w kościele oraz w kaplicy o 7,30.Taca z tego dnia przeznaczona jest jako pomoc dla dotkniętej wojną Ukrainy. W środę tez kolejny tydzień nowenny do św. Józefa o godz. 17,30.
 1. W tym tygodniu w czwartek zapraszamy dzieci na drogę krzyżową o godz. 17,00 a w piątek dorosłych również godz. 17,00. W Kaplicy w niedziele po Mszy świętej.  W niedzielne popołudnie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16,00.Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób pański
 1. W przyszłą  niedzielę   to jest 6 marca rozpoczną się  w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne które poprowadzi  O. Cysters z Jędrzejowa. Program, rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej parafii i afiszach na tablicy ogłoszeń.  Również dzieci  będą miały tez rekolekcje szkolne. Prosimy o dopilnowanie dzieci w udziału w rekolekcjach.  
 1. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej w cenie 1 zł.   oraz modlitewnik wielkopostny w cenie 5 zł.
 1. W naszej diecezji rozpoczyna się w środę popielcowa  o godz. 11,30 a w pozostałe dni wieczorem nowenna za kapłanów i o nowe powołania, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski.   
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Wajda Zofia, Karpeta Małgorzata , Mszanik Jolanta , Bańka Irena. W kaplicy:  Babiak Krystyna i Maria Plewa.
 1. W sobotę 5 marca w Zakopanym jest męski różaniec . Chętni mężczyźni na wyjazd mogą się zgłosić do piątku. Wyjazd w sobotę rano o godz. 7,oo
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Pan Wojciech Bednarczyk – Sołtys informuje że od poniedziałku tj 14 lutego w godzinach 9-12 oraz od 14-17 będą wydawane są nakazy podatkowe oraz przyjmowane wpłaty podatkowe w domu sołtysa.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.