VI Niedziela Zwykła – 13 II 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii .
 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W środę zapraszamy na kolejny tydzień nowenny do świętego Józefa. W piątek 18 lutego całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele według porządku: od 7-8 ul. Kamieniarska i Turystyczna ,8-9 ul. Wżarowa i Zielona , 9-10 ul. Wspólna ,Polna Gorczańska, Pienińska, Słoneczna 10-11 ul. Podhalańska , 11-12 ul. Strażacka ,Sądecka , Przedszkolaków,   12-13 Rozwojowa Kluszkowianka ,13-14 Karpacka i Borek , Szkolna , 14-15 Karmelicka, Stylchyn , Cegielniana ,  16-17 , ul. Zdrojowa i Modrzewiowa. O godz. 17,25 procesja ku czci Bożego miłosierdzia i Msza święta.   
 1. Już dziś informujemy, że w ostatnią niedziele lutego to jest 27 lutego, członkowie Rady Parafialnej będą zbierać  tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła. W styczniu  za ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy 10,200 zł.
 1. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Również siostry Karmelitanki Bose z Zakopanego  proszą o 1% na budowę nowego klasztoru ulotki można pobrać przy wyjściu z kościoła. Urząd Skarbowy jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie. 
 1. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących  w naszym kraju : zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 1. Do związku małżeńskiego przygotowują się :Krzysztof Piotr Hagowski, kawaler z Kluszkowiec i Justyna Alicja Marszałek , panna w Nowego Sącza. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien zgłosić je w Urzędzie parafialnym.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Barbara Kruczek-Bednarczyk , Trzebunia Weronika , Bednarz Jadwiga, Ślęzak Bożena . W kaplicy:  Kazimierz  Gorlicki , Kruczek Halina  
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Dyr. Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Kluszkowcach przypomina o rekrutacji  do przedszkola i zerówki   przy Szkole Podstawowej oraz zapisy do pierwszej kasy na rok szkolny2022/23 od 1 do 25 lutego br. Karty zgłoszeniowe można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy w sekretariacie od 7,30  do 15,30. Tele.182650337. 
 1. Pan Wojciech Bednarczyk – Sołtys informuje że od poniedziałku tj 14 lutego w godzinach 9-12 oraz od 14-17 będą wydane nakazy podatkowe oraz przyjmowane wpłaty podatkowe w domu sołtysa.
 1. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych w ub tygodniu w Krośnicy śp. Stefana Wojtaszka i sp. Eugeniusza Tkaczyka . Dobry Jezu..
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.