V Niedziela Zwykła – 06 II 2022 – Kluszkowce

 1. Wszystkich czcicieli Św. Jozefa zapraszamy w środę 9 lutego na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP. Jak w każdą środę wieczorem: Msza Święta z okolicznościowym kazaniem a po Mszy modlitwy kolejnego dnia nowenny przy ołtarzu Św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać  przy Jego ołtarzu w bocznej kaplicy.
 1. W tym tygodniu w liturgii w czwartek 10 lutego wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy. 11 lutego w piątek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy światowy dzień chorego, po mszy świętej rano i wieczorem będzie udzielany sakrament namaszczenia dla chorych  i osób powyżej 60 roku życia.
 1. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Już dziś informujemy, że w ostatnią niedziele lutego to jest 27 lutego, członkowie Rady Parafialnej będą zbierać  tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła.Za styczeń faktura za ogrzewanie kościoła wynosiła 10,200
 1. Od 8 lutego przyjmujemy intencje na II  kwartał tj. do 30 czerwca bieżącego roku. 
 1. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. US jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie. 
 1. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety Dobre Nowiny .
 1. W środę zapraszamy na spotkanie modlitewne mężczyzn św. Józefa a w czwartek grupę biblijną.
 1. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących  w naszym kraju : zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 1. Do związku małżeńskiego przygotowują się :Krzysztof Piotr Hagowski, kawaler z Kluszkowiec i Justyna Alicja Marszałek , panna w Nowego Sącza. Zapowiedź druga . Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien zgłosić je w Urzędzie parafialnym.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Kinga Jandura , Aneta Markus , Monika Kowalczyk , Angelika Subiszak.  W kaplicy: Jandura Jolanta i Rozmus Anna .  
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 1. Dyr. Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Kluszkowcach ogłasza rekrutacje do przedszkola i zerówki   przy Szk.Podstawowej oraz zapisy do pierwszej kasy na rok szkolny2022/23 od 1 d0 25 lutego br. Karty zgłoszeniowe można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy w sekretariacie od 7,30  do 15,30. Tele.182650337. 
 1. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych w ub tygodniu w Krośnicy śp. Kazimierz Bielawski oraz śp. Aniela Oraczka . Dobry Jezu..
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.