IV Niedziela Zwykła – 30 I 2022 – Kluszkowce

 1. W tym tygodniu w liturgii w środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na każdej mszy świętej: w kaplicy o 7,30 w kościele o  6,30 , 11,30 i 17,30 Po mszy świętej wieczornej kolejny dzień nowenny do św. Józefa. W tym dniu obchodzimy w kościele dzień życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za powołania z naszej Parafii do tego życia O. Józefa Wajdy , O. Jacka Palicy, O. Mariusza Wójtowicza z Krośnicy oraz za dar życia kontemplacyjnego w zakonie klauzurowym  s. Klaudii Kowalczyk. W ramach przygotowania do I komunii  zapraszamy rodziców i dzieci I komunijne na poświecenie w tym dniu świec  na  mszę św. wieczorną. Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. W czwartek wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po każdej mszy św. specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja. W sobotę  św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 2. Ponadto tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek w piątek nabożeństwo po mszy św. wieczornej a w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych o godz.16.30. Spowiedź w te dni  rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 16.30 do 18.30. W piątek odwiedziny chorych. Taca pierwszopiątkowa na cele misyjne.   
 3. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. US jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie. 
 4. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety Dobre Nowiny oraz dla dzieci Staś w cenie 8 zl. 
 5. Po feriach spotkanie do bierzmowania  31 stycznia o godz.18,00 klasa 7b a 3 lutego klasa 7a. 
 6. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących  w naszym kraju : zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się :Krzysztof Piotr Hagowski, kawaler z Kluszkowiec i Justyna Alicja Marszałek , panna w Nowego Sącza. Zapowiedź pierwsza. kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien zgłosić je w Urzędzie parafialnym.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Łukaszka Anna ,Gancarczyk Irena ,Bednarczyk Krystyna, Zachwieja Grażyna . W kaplicy: Gacek Katarzyna i Pierwoła Anna.   
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Dyr. Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Kluszkowcach ogłasza rekrutacje do przedszkola i zerówki   przy Szk.Podstawowej oraz zapisy do pierwszej kasy na rok szkolny2022/23 od 1 d0 25 lutego br. Karty zgłoszeniowe można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy w sekretariacie od 7,30  do 15,30. Tele.182650337. 
 11. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ub tygodniu w Kluszkowcach śp. Janinę Jandura . Dobry Jezu..
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.