III Niedziela Zwykła – 23 I 2022 – Kluszkowce

1. Dzisiejszą niedziele Ojciec św. Franciszek ustanowił jako niedziele Słowa Bożego. Słowo, które głosi Chrystus dla nas to nie zbiór twierdzeń ale droga do świętości. Zachęcamy więc do czytania i rozważania Pisma świętego  w domach. Dziś można tez nabyć u ministrantów egzemplarze  Pisma św.: kieszonkowe, małe wydanie w cenie 20 zł. i większe 50 zł.
  2. W tym tygodniu w liturgii w  poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp i doktora kościoła, we wtorek 25 stycznia święto  Nawrócenia św. Pawła Apostoła w środę  świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa a w piątek  wspomnienie św. Tomasa z Akwinu kapłana i doktora kościoła.
  3. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę 27 stycznia na drugi tydzień   dziewieciośrodową nowenny przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.W każdą środę wieczorem  Msza św. z okolicznościowym kazaniem a po mszy  św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Na nowennę starajmy się składać  prośby i podziękowania do św. Józefa które będą odczytywane  na nabożeństwie.
  4.  Ponadto w tym tygodniu wspólne spotkanie grupy świętego Jozefa i grupy biblijnej na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w środę po Mszy św. Wieczornej.
  5. Również grupa synodalna zaprasza na wspólne kolędowanie w przyszłą niedziele do salki na godz. 16,00.
  6. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących  w naszym kraju: zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
  7. Tradycyjnie, ostatnia niedziela miesiąca  suma po góralsku. Zachęcamy do przyjścia w strojach góralskich. Będzie tez obchodzony jubileusz 30-lecia  zespołu LUBAŃ który nam towarzyszy na mszach góralskich.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. P. Wojciech Bednarczyk – Sołtys, przypomina o obowiązku pobierania opłaty miejscowej 1 zł. dziennie od turystów. Wpłaty można  dokonywać u sołtysa lub w Urzędzie Gminy.Opłata przeznaczona jest rozwój miejscowości.
  11. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ub tygodniu w Krośnicy śp. Marię Wojtaszek i w Kluszkowcach śp. Kazimierza Ubik. Dobry Jezu..
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.