VII Niedziela Zwykła – 19 II 2023 – Krośnica

1. Odpowiadając na apel biskupów i Caritasu dziś w naszej Parafii trwa zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  2. Dziękujemy za ofiarę złożoną na tacę w ubiegłej niedzieli na potrzeby naszego kościoła w kwocie ………………….zł.
  3. 22 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy /jeden posiłek do syta/ oraz jakościowy /powstrzymanie się od pokarmów mięsnych/. Post ścisły obowiązuje osoby od 16 do 65 roku życia. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00 i 18:00. Taca w ten dzień jest składana jako jałmużna wielkopostna.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na drogę krzyżową w piątek po Mszy Świętej. W niedzielne popołudnie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15:00. Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób Pański.
  5. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 17:00.
  6.  Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się 9 marca i potrwają do 11 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Marek, karmelita bosy z Przemyśla. W tym czasie odbędą się też rekolekcje szkolne. Program będzie podany w późniejszym terminie.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Miłosierdziu Bożemu  polećmy  zmarła śp. Elżbietę Zachwieję. Dobry Jezu …
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.