VI Niedziela Zwykła – 12 II 2023 – Krośnica

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  2. W tym tygodniu w liturgii 14 lutego wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Odpust w Krempachach.
  3. W sobotę 18 lutego o godz. 11:00 w Kluszkowcach zapraszamy na uroczystą Mszę świętą podczas której Diakon Piotr Filipek przyjmie świecenia kapłańskie z rąk ks. bp. Robert Chrząszcza. Takiej uroczystości jeszcze nie było w naszej parafii. Zachęcamy zwłaszcza młodych do wzięcia udziału w świeceniach. Mszę Świętą prymicyjną o. Piotr odprawi w niedzielę 19 lutego o godz. 11,30 w Kluszkowcach.
  4. U ministrantów jest do nabycia mała książeczka na Wielki Post tłumacząca czym jest Wielki Post oraz zawierająca min, rozważania drogi krzyżowej, rachunek sumienia. Cena 6 zł.
  5. Trwa okres rozliczenia podatku dochodowego. Prawo polskie daje możliwość odpisania 1,5 % na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy by samemu wskazać taka organizację np. Caritas , Radio Maryja, przytulisko SS Alb w Grywałdzie i inne. Również wpłacając na konto Parafii można odpisać do 6 % dochodu na cele kultu religijnego.
  6. Na apel biskupów i Caritasu w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Caritas również apeluje o pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. W ramach akcji paczka dla Ukrainy do 15 kg. Głównie żywność i środki higieniczne, kosmetyczne i chemia gospodarcza. Paczki można przynosić do kościoła.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.