I Niedziela Wielkiego Postu – 26 II 2023 – Krośnica

 1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki dla ofiar trzebienia ziemi w Turcji i w Syrii w ubiegłą niedzielę, w kwocie 2180,00 zł.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00, a droga krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych, odwiedzimy ich razem o. rekolekcjonistą w sobotę 11.03. W sobotę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.
 4. W najbliższą sobotę odbędzie się Adoracja Krzyża, przygotowane przez młodzież nabożeństwo, dla tych którzy chcą głębiej wejść w czas Wielkiego Postu, duchowo przeżyć spotkanie z cierpiącym Jezusem, odnaleźć siebie pod krzyżem mistrza. Zapraszamy 4.03 na godzinę 19:00.
 5. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich, a po Mszy Świętej o godzinie 8:30 o. Piotr Filipek OCD odprawi u nas swoją Mszę Świętą prymicyjną, po niej udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Z tej racji nie będzie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami. W niedzielne popołudnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15:00. Tradycyjnie taca z nabożeństwa gorzkich żali przeznaczona jest na Boży Grób.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 8:30 i błogosławieństwie prymicyjnym, odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania.
 7. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw. paschaliki, cena 10,00. Do nabycia w zakrystii.
 8. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 2 zł.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą 23 marca br. Podczas Dnia Otwartego młodzież pozna ofertę dydaktyczną nowotarskiej Uczelni, wysłucha interesujących prelekcji, weźmie udział w warsztatach, prezentacjach dotyczących poszczególnych kierunków studiów oraz zwiedzi infrastrukturę Uczelni.
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.