VII Niedziela Zwykła – 19 II 2023 – Kluszkowce

 1. Odpowiadając na apel biskupów i Caritasu dziś w naszej Parafii trwa zbiór do puszek po mszy świętej u ministrantów przy wyjściu z kościoła dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 2. Dziękujemy za ofiarę złożoną na tacę w ubiegłej niedzieli na potrzeby parafii kwoty 4700,00zł. i 10 euro.
 3. Po sumie rozpocznie się 40-to godzinne nabożeństwo  wynagradzające  za grzechy karnawału  oraz duchowe przygotowanie  do okresu Wielkiego Postu, które będzie trwało  do Mszy świętej  wieczornej oraz w poniedziałek i  wtorek  przez cały dzien. Na zakończenie  adoracji  wieczorna msza św. z okolicznościowym kazaniem. Adoracja wg. porządku : : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , Przedszkolaków  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  Gospodarcza  Modrzewiowa , o 17,15  koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. 22 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj ilościowy/jeden posiłek do syta/ oraz jakościowy /powstrzymanie się od pokarmów mięsnych/.Post ścisły obowiązuje od 16 do 65 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.6,30 , 11,30 i 17,30 oraz w kaplicy o godz. 7,30.Taca z tego dnia przeznaczona jest jako jałmużna wielkopostna..W środę kolejny tydzień nowenny do św. Józefa.
 5. W tym tygodniu w czwartek zapraszamy dzieci na  drogę krzyżową  o godz. 17,00 a w piątek dorosłych również  o  godz.17,00. W kaplicy po mszy świętej  rano.  W niedzielne popołudnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16,00
 6.  Juz dziś tez informujemy że rekolekcje  wielkopostne w naszej Parafii rozpozna się w II niedziele wielkiego postu tj. 5 marca do 7.Rekolekcje poprowadzi O. Marek ,karmelita z Przemyśla. W tym czasie będą tez rekolekcje szkolne. Program będzie podany w późniejszym terminie.
 7. W przyszłą  niedziele tj 26 lutego  członkowie rady Parafialnej będą przyjmować  wpisowe na ogrzewanie kościoła. Ostatni rachunek za miesiąc styczeń wynosi 26.800 zł. Jest to tez ostatnia niedziela miesiąca suma góralska.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Adam Rusin, kawaler z Kluszkowiec i Marcelina Sołtys , panna z Dursztyna oraz Piotr Hagowski, kawaler z Kluszkowiec i Dorota Oleś, panna ze Składzistego. Zapowiedź  trzecia  oraz Paulina Babiak panna z Kluszkowiec i Paweł Jan Szewczyk, kawaler z Niedzicy, zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Sikora Janina Karpeta Małgorzata ,Wajda Zofia , Bańka Irena . W kaplicy:  Maria Plewa i Janina Plewa .  
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Sołtys p. Wojciech Bednarczyk informuje że od 16 lutego do 4 marca w godz.9-12 l od 14-18 przyjmuje wpłaty za podatek od nieruch ości a od 6-7 marca w remizie. W przypadku Spółek  proszę  o przyniesienie nakazów płatniczych z roku 2021 .
 12. Miłosierdziu Bożemu  polećmy  zmarła śp. Elżbietę Zachwieję. Dobry Jezu …  
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.