I Niedziela Wielkiego Postu – 26 II 2023 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się okres Wielkiego postu w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie  Bogu za nasze grzechy. Temu niech służą rekolekcje parafialne , które rozpoczniemy w sobotę 4 marca droga krzyżówą  w plenerze o godz. 15,30 w kościele. Wieczorem msza św. na rozpoczęcie rekolekcji z nauka ogólną. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii a także na kartkach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy – tylko żeby się chciało.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki dla ofiar trzebienia ziemi w Turcji i w Syrii  w ubiegłej niedzieli na kwoty 4110,00 zł.
  3. Dzisiaj  członkowie Rady Parafialnej  przyjmują  wpisowe na ogrzewanie kościoła. Ostatni rachunek za miesiąc styczeń wynosi 26.800 zł. Jest to tez ostatnia niedziela miesiąca  suma góralska.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca .W czwartek zapraszamy dzieci na  drogę krzyżową  o godz. 17,00 a po mszy św. wieczornej nabożeństwo o powołania ,  w piątek droga krzyżowa dla dorosłych  a po mszy św. nabożeństwo do Serca PJ. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych  o godz. 16,30 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi. Spowiedź w te dni rano od 6,30-do 7,00 i popołudniu od 16,30 do 18,30. W piątek odwiedzimy chorych. Taca na cele misyjne. W niedzielne popołudnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16,00. Tradycyjnie taca z nabożeństwa gorzkich Zali przeznaczona jest na Boży Grób.
  5. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw paschaliki , cena 10,00. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Na stoliku są wyłożone skarbonki do rodzinnego  oszczędzania w okresie wielkiego postu .
  6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej  Dobre nowiny 2 zł i dla dzieci kolory miesięcznik 10 zł.
  7. Od  2 marca przyjmujemy intencje na II kwartał tj od kwietnia do 30 czerwca br.
  8.  Do związku małżeńskiego przygotowują się:  Paulina Babiak panna z Kluszkowiec i Paweł Jan Szewczyk, kawaler z Niedzicy, zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Wróbel Barbara , Fiust Marcin , Faron Anna , Helena Zachwieja . W kaplicy:  Małgorzata Kowalczyk i Bańka Cecylia.
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  11. Sołtys p. Wojciech Bednarczyk informuje że od 16 lutego do 4 marca w godz.9-12  i od 14-18 przyjmuje wpłaty za podatek od nieruch ości a od 6-7 marca w remizie. W przypadku Spółek  proszę  o przyniesienie nakazów płatniczych z roku 2021 .
  12. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą  23 marca br. Podczas Dnia Otwartego młodzież pozna ofertę dydaktyczną nowotarskiej Uczelni, wysłucha interesujących prelekcji, weźmie udział w warsztatach, prezentacjach dotyczących poszczególnych kierunków studiów oraz zwiedzi infrastrukturę Uczelni.
  13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.