VI Niedziela Zwykła – 12 II 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 2. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę 15 lutego na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa oblubieńca NMP. Jak w każdą środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po mszy świętej kolejny dzień nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać przy jego ołtarzu w bocznej kaplicy.
 3. W tym tygodniu w liturgii  14 lutego wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Odpust w Krempachach .Suma po polsku o godz.9,30 . W piątek jak w każdy 3 piątek miesiąca nie będzie całodziennej adoracji z racji nabożeństwa 40-to godzinnego które rozpocznie się w przyszłą niedziele. W sobotę 18 lutego o godz. 11,00  zapraszamy na uroczystą Mszę  świętą podczas której  Diakon Piotr Filipek  przyjmie  świecenia  kapłańskie z rąk ks. bp. Robert Chrząszcza. Takiej uroczystości jeszcze nie było w naszej parafii. Zachęcam zwłaszcza młodych do wzięcia udziału w świeceniach oraz cała służbę liturgiczna z ministrantami i lektorami. Mszę świętą prymicyjną  o. Piotr odprawi w niedziele 19 lutego  o godz. 11,30 .
 4. U ministrantów jest do nabycia mała książeczka na Wielki Post tłumacząca czym jest Wielki Post oraz zawierająca min, rozważania drogi krzyżowej , rachunek sumienia . Cena 6 zl
 5.  Juz dziś tez informujemy że 26 lutego to jest ostatnia niedziela miesiąca członkowie rady Parafialnej będą przyjmować  wpisowe na ogrzewanie kościoła. Ostatni rachunek za miesiąc styczeń wynosi 26.800 zł.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Adam Rusin, kawaler z Kluszkowiec i Marcelina Sołtys , panna z Dursztyna oraz Piotr Hagowski, kawaler z Kluszkowiec i Dorota Oleś, panna ze Składzistego. Zapowiedź  druga  oraz Paulina Babiak panna z Kluszkowiec i Paweł Jan Szewczyk, kawaler z Niedzicy, zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 7. Trwa okres rozliczenia podatku  dochodowego. Prawo polskie daje możliwość  odpisania      1,5 %  na wybraną przez siebie organizacje  pożytku publicznego. Zachęcamy by samemu  wskazać taka  organizację np. Caritas , Radio Maryja, przytulisko SS Alb w Grywałdzie i inne. Również wpłacając na konto Parafii można odpisać do 6 % dochodu na cele kultu religijnego.
 8. Na apel biskupów i Caritasu w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Caritas  również apeluje o pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. W ramach akcji paczka dla Ukrainy do 15 kg. Głównie  żywność i środki higieniczne, kosmetyczne i chemia gospodarcza. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.  Paczki można przynosić do kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Jadwiga Brzegowska , Agnieszka Chryc , Jolanta Mszanik , Krystyna Babiak . W kaplicy:  Bańka Zofia , Chryc Stanisława.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.