V Niedziela Zwykła – 5 II 2023 – Kluszkowce

1. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę 8 lutego na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa oblubieńca NMP. Jak w każdą środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po mszy świętej kolejny dzień nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać przy jego ołtarzu w bocznej kaplicy.

2. W tym tygodniu w liturgii 6 lutego wspomnienie świętych męczenników św. Pawła Miki i towarzyszy, w piątek wspomnienie świętej Scholastyki , dziewicy a w sobotę obchodzimy dzień chorego. Z tej okazji o godz. 11,30 będzie dodatkowa Msza święta w int chorych parafian i zostanie udzielony sakrament chorych dla osob 60 +.Prosimy o przywiezienie do kościoła te osoby które są już słabe i nie mogą samodzielnie przyjść do kościoła.

3. W środę zapraszamy na spotkanie po Mszy świętej wieczornej mężczyzn św. Józefa a w czwartek grupę biblijna.

4. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny – 2 zł. i dla dzieci kolorowy Staś – 10 zl.

5. W przyszłą niedziele taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Juz dziś tez informujemy że 26 lutego to jest ostatnia niedziela miesiąca członkowie rady Parafialnej będą przyjmować wpłaty na ogrzewanie kościoła.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Adam Rusin, kawaler z Kluszkowiec i Marcelina Sołtys , panna z Dursztyna oraz Piotr Hagowski, kawaler z Kluszkowiec i Dorota Oleś, panna ze Składzistego. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.

7. Caritas prosi o pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. W ramach akcji paczka dla Ukrainy do 15 kg. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Podzielmy się tym czego mamy niewiele z tymi którzy nic nie maja, aby nikt nie cierpiał.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Weronika Trzebunia , Barbara Bednarczyk-Kruczek, Bożena Ślęzak , Jadwiga Bednarczyk. W kaplicy: Halina Kruczek , Kazimierz Gorlicki.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl

10. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ogłasza rekrutację do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej (tak zwanej zerówki) oraz zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 od 1 do 24 lutego 2023 roku. Karty zgłoszenia dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły zspkluszkowce.czorsztyn.pl Zapisy w godzinach pracy sekretariatu od 7.30 – 15.30. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem zespołu.

11. Bożemu Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą nasza parafiankę z Krośnicy śp. Zofię Kopytko….

12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.