IV Niedziela Zwykła – 29 I 2023 – Kluszkowce

 1. Dziś   po każdej  Mszy świętej zbiórka do puszek na rehabilitacje  dla Mateusza.
 2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. Poświecenie  gromnic na każdej Mszy świętej ; w kaplicy o 7,30 w kościele o 6,30  11,30 i 17,30.W ramach przygotowania dzieci do I Komunii świętej zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na poświecenie świec na Msze świętą wieczorną. W kościele  w tym dniu obchodzimy Dzień Życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu  za powołania z naszej Parafii do życia zakonnego : O. Józefa Wajdy , O. Jacka Palicy i z Krośnicy O. Mariusza Wójtowicza oraz za dar życia kontemplacyjnego S. Miriam /Klaudii Kowalczyk. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 3.  Ponadto w  tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca .W piątek odwiedzimy chorych, taca na cele misyjne. W sobotę  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16,30 .Spowiedź w te dni rano od 6,30 – 7,00 i popołudniu od 16,30 do 18,00. Mężczyzn zainteresowanych wyjazdem na męski różaniec do Zakopanego w 4 lutego mogą się zgłaszać w zakrystii  do piątku.
 4. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny – 2 zł. i dla dzieci kolorowy Staś – 10 zl.
 5. Również w przyszłą niedziele będzie prowadzona kwesta do puszek na rehabilitacje Mateusza po mszach świętych.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Piotr Kurpiel, kawaler z Kluszkowiec i Karolina Katarzyna Gnida , panna z Nowej Białej. Zapowiedź  trzecia. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 7. Caritas prosi o pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. W ramach akcji paczka dla Ukrainy do 15 kg. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Podzielmy się tym czego mamy niewiele z tymi którzy nic nie maja, aby nikt nie cierpiał.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Grażyna Zachwieja , Jolanta Jandura , Monika Kowalczyk , Kinga Jandura. W kaplicy:  Łukaszka Anna, Tadeusz Pierwoła.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Komunikat : Zw.Podhalan O.Kluszkowce i stacja narciarska Czorszty- Ski zapraszają na XV Zawody Narciarskie o Puchar Gorców które odbędą się 5 lutego. Zawody poprzedzi Msza św. w plenerze o godz. 10,00 .
 11. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ogłasza rekrutację do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej (tak zwanej zerówki) oraz zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024  od 1 do 24 lutego 2023 roku.  Karty zgłoszenia dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły zspkluszkowce.czorsztyn.pl  Zapisy w godzinach pracy sekretariatu od 7.30 – 15.30. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem zespołu.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.