III Niedziela Zwykła – 22 I 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiejszą niedziele Ojciec święty Franciszek ustanowił jako niedzielę słowa bożego. Słowo, które głosi Chrystus dla nas to nie zbiór twierdzeń ale droga do świętości. Zachęcamy wiec do czytania i rozważania Pisma świętego w domach. Dziś można tez nabyć u ministrantów  egzemplarze Pisma św.: kieszonkowe , małe wydanie w cenie 20 zł. i większe 50 zł.
 2. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy  25 stycznia na drugą  w środę    dziewięciośrodowej  nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.W każdą środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po Mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Na nowennę starajmy się składać prośby i podziękowania do św. Józefa, które będą odczytywane  na nabożeństwie.
 3.  W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 24 stycznia wspomnienie świętego Franciszka Salezego , biskupa i doktora kościoła ,w środę święto  nawrócenia  św. Pawła Apostoła  w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tytusa i Tymoteusza   a w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.  , dziewicy i męczennicy.
 4. Tradycyjnie przyszła niedziela jako ostatnia niedziela miesiąca suma „góralska” Jak zawsze towarzyszy liturgii kapela  góralska. Zapraszamy w strojach regionalnych.
 5. Również w przyszłą niedziele będzie prowadzona kwesta do puszek na rehabilitacje Mateusza po mszach świętych.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Piotr Kurpiel, kawaler z Kluszkowiec i Karolina Katarzyna Gnida , panna z Nowej Białej. Zapowiedź  druga. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Markus  Aneta , Pierwoła Anna , Gacek Katarzyna , Bednarczyk Krystyna. W kaplicy:  Skupień Beata , Skubiszak Angelika, Rozmus Anna . 
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 9. Komunikat : Wójt Gminy Czorsztyn ogłasza nabór  chętnych do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Pieniński Dom Dziennego Pobytu w Kluszkowcach do 31 stycznia br. Seniorzy w ranach uczestnictwa w zajęciach ponoszą opłaty  związane z wyżywieniem w wysokości 500 zl. miesięcznie. Pozostałe koszty pokrywa gmina. Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się do pracowników GOPS w Maniowach osobiście w budynku UG pok. nr.2 lub 3.  
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego  śp. Andrzeja Surowiaka z Krośnicy. Dobry Jezu …
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.