II Niedziela Zwykła – 15 I 2023 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tace  ub. niedzieli na inwestycje parafialne kwoty 4370 zł.
 2. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy na rozpoczynaj a ca się w środę  18 stycznia dziewięciośrodową nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.W każda środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po Mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Na nowennę starajmy się składać prośby i podziękowania do św. Józefa, które będą odczytywane  na nabożeństwie.
 3.  W tym tygodniu w liturgii : 17 stycznia wspomnienie świętego Antoniego , opata ,  w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara , biskupa  a w sobotę św. Agnieszki , dziewicy i męczennicy. Ponadto w środę rozpoczyna się w kościele Tydzień modlitw  o jedność chrześcijan.
 4. W piatek20  stycznia w naszym kościele trwa modlitwa  o powołania kapłańskie i zakonne podczas całodziennej adoracji Najświętszego sakramentu. Adoracja wg. porządku: od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , Przedszkolaków  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  Gospodarcza  Modrzewiowa ,o 17,15  koronka i  procesja   w kościele.
 5. W poniedziałek 16 stycznia po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Piotr Kurpiel, kawaler z Kluszkowiec i Karolina Katarzyna Gnida , panna z Nowej Białej. Zapowiedź pierwsza. kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 7. We wtorek 17 stycznia kancelaria będzie nieczynna .
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Jabłońska Katarzyna, Szczurek Danuta , Pichniarczyk Ilona, Kubicz Maria. W kaplicy:  Leśnicka  Zofia, Jaworska Bożena. 
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Komunikat : Wójt Gminy Czorsztyn ogłasza nabór  chętnych do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Pieniński Dom Dziennego Pobytu w Kluszkowcach do 31 stycznia br. Seniorzy w ranach uczestnictwa w zajęciach ponoszą opłaty  związane z wyżywieniem w wysokości 500 zl. miesięcznie. Pozostałe koszty pokrywa gmina. Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się do pracowników GOPS w Maniowach osobiście w budynku UG pok. nr.2 lub 3.  
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.