Niedziela Chrztu Pańskiego – 08 I 2023 – Kluszkowce

 1. W dzisiejsze święto  Chrztu Pana Jezusa kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia a  rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak w naszym kraju aż do 2 lutego w kościele pozostają dekoracje Bożego Narodzenia i  śpiewa się Kolendy. Serdeczne podziękowania za przyjecie  kapłanów i złożone ofiary przekazane podczas kolędy. W  całości będą przeznaczone na remont dachu kościoła. Kto jeszcze nie miał wizyty duszpasterskiej a chce przyjąć ,może się umówić indywidualnie z proboszczem.
 2. Dziś po mszy św. o godz.9,30  Wójt Gminy Czorsztyn, CK i artyści zapraszają na noworoczny koncert  kolęd i pastorałek wykonaniu  m in. Zespół Lubań , Mali Maniowianie, chór Flisaków pienińskich i inni  artyści.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli jak w każdą drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
 4.  W tym tygodniu w liturgii: 13 stycznia wspomnienie świętego Hilarego bp i doktora Kościoła.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie mężczyzn świętego Józefa a w czwartek zainteresowanych Pismem świętym po mszy świętej wieczornej w salkach.
 6. U ministrantów do nabycia dla dzieci styczniowy  kolorowy numer Stasia w cenie 10 zl.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Budz Katarzyna , Salamon Jolanta ,Wojtaszek Anna i Ligas Zofia.  W kaplicy:  Kowalczyk Joanna, Iwona Zontek. 
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 9. Komunikat : Wójt Gminy Czorsztyn ogłasza nabór  chętnych do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Pieniński Dom Dziennego Pobytu w Kluszkowcach do 31 stycznia br. Seniorzy w ranach uczestnictwa w zajęciach ponoszą opłaty  związane z wyżywieniem w wysokości 500 zl. miesięcznie. Pozostałe koszty pokrywa gmina. Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się do pracowników GOPS w Maniowach osobiście w budynku UG pok. nr.2 lub 3.  
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego w Krośnicy śp. Stanisław  Oraczka. Dobry Jezu.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.