Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01 I 2023 – Kluszkowce

 1. Na progu Nowego Roku 2023 pragniemy przekazać najlepsze życzenia: niech doświadczenie Bożej Opatrzności, która wszystkim kieruje ku dobru , pozwoli Wam z ufnością podejmować  czekające Was zadania  w tym nowym Roku. Wszelkie  trudności  i niepokoje złóżmy u stóp  Maryi –Patronki dnia dzisiejszego chroniąc się pod jej opiekę  i św. Józefa. A Boże Dziecię Jezus niech błogosławi  wasze rodziny i domy, miejsca pracy i odpoczynku. Niech obdarza zdrowiem duszy i ciała oraz pełnia łask.
 2.  W tym tygodniu w liturgii : Jutro 2 stycznia wspomnienie świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.  W piątek przypada Uroczystość Objawienia pańskiego- Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Na każdej mszy świętej poświęcenie kadzidła. Palone kadzidło niech nam przypomina ,że tak jak wonny dym , ma się tez wznosić  do nieba nasza modlitwa.
 3. Ponadto przypada też w tym tygodniu  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Czartek i piątek nabożeństwo po mszy św. wieczornej a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16,30.
 4. Serdeczne podziękowania za przyjecie  kapłanów i złożone ofiary przekazane podczas kolędy. W  całości będą przeznaczone na remont dachu kościoła.
 5. Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego. Taca z tej niedzieli jak w każdą drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Po mszy św. o godz.9,30 Wójt Gminy Czorsztyn, CK i artyści zapraszają na noworoczny koncert  kolęd i pastorałek wykonaniu  m in. Zespół Lubań , Mali Maniowianie, chór Flisaków pienińskich i inni  
 6. W środę zapraszamy na spotkanie mężczyzn świętego Józefa a w czwartek zainteresowanych Pismem świętym po mszy świętej wieczornej w salkach.
 7. U ministrantów do nabycia dla dzieci styczniowy  kolorowy numer Stasia w cenie 10 zl.
 8. Z racji Uroczystości Trzech Króli chorych odwiedzimy w sobotę.
 9. W sobotę 7 stycznia o godz. 17,00 w remizie OSP w Kluszkowcach  będzie zebranie sprawozdawcze./Do udziału wszystkich strażaków zaprasza naczelnik i Prezes OSP.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Siedlarczyk Kinga , Kowalczyk Bożena, Gil Danuta ,Knap Anna, Jandura Barbara.  W kaplicy:  Pańszczyk Krystyna , Kopeć Wanda. 
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.