Boże Narodzenie – 25 XII 2022 – Kluszkowce

 1. W szczególnym okresie jakim jest Dzień Bożego Narodzenia składamy sobie wzajemnie życzenia. Również i my jako duszpasterze pragniemy wszystkim przekazać życzenia: aby święta Bożego Narodzenia były pięknym , pełnym radości czasem, okazja do spotkań z najbliższymi ,zapatrzenia się w malutkie Dziecię Jezus, które narodziło się dla każdego  z nas, ciągłego wzorowania się  na NIM  w radościach i trudach dnia codziennego. Na ten świąteczny czas zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 2.  W tym tygodniu w liturgii : Jutro 26 grudnia – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w kaplicy o godz.7,30 i w kościele o 9,30 i 11,30 nie będzie mszy wieczorem. Taca tego dnia przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszym kraju UJPPII w Krakowie i KUL. We wtorek  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu w kościołach poświęca się wino. W środę  świętych Młodzianków ,męczenników. W piątek 30 grudnia obchodzi się święto św. Rodziny Maryi Józefa i Jezusa. Na mszach świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W sobotę 31 grudnia zakończenie starego roku o godz. 17.30. 
 3. We wtorek 27 grudnia rozpoczyna się w naszej wspólnocie parafialnej tzw. kolęda, bardzo prosimy aby widoczny sposób okazać, że danym domu oczekuję się kapłana z błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na nim postawić krzyż i wodę święconą i Pismo Święte. Kolęda rozpocznie się od 8.30 prosimy o przyjazd po księdza rano. Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć kapłana może uzgodnić termin kolędy z proboszczem w innym czasie. Plan kolędy na stronie internetowej parafii i przy wyjściu z kościoła. Plan kolędy:
  • 27. 12. Wtorek
  • 1 ul Podhalańska od nr 1do 78
  • 2. ul Podhalańska od nr 3 do 77
  • 3. ul Kamieniarska od nr 31 w dół, ul Modrzewiowa  
  • 4. ul Kamieniarska od nr 29 do 1
  • 5. ul Kluszkowianka od nr 1 ( Pani Firek) i ul Rozwojowa do góry
  • 28.12. Środa
  • 1. Ul. Zielona, ul. Karmelicka po stronie kaplicy, ul Cegielniana
  • 2. ul Karmelicka od nr 1, ul Przedszkolaków, ul Turystyczna
  • 3. ul Szkolna od nr 1, ul Karpacka
  • 4. ul Pienińska i Borek
  • 5. ul. Przemysłowa, ul Polna i ul Wspólna
  • 29.12. Czwartek
  • 1. ul Zdrojowa od nr 39 do ul Rozwojowej 50
  • 2. ul Leśna od góry i ul Gorczańska
  • 3. ul Słoneczna od nr 2a
  • 4. ul Strażacka i ul Sądecka
  • 5. ul Wżarowa
  • 30.12. Piątek 
  • 1. Stylchyn od pp. Babik ,Pawlikowscy  …
 1. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 2.  W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Ważne sprawy po Mszy św. wieczornej.
 3. Przyszła niedziela to Nowy Rok 2023
 4. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Edyta Kopytko , Weronika Salamon , Anna Kopytko ,Zofia Firek.  W kaplicy:  Nikt nie przyszedł sprzątać na święta. Dziękujemy p. Marii Plewa za przygotowanie kaplicy do świąt.
 5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 6. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w wigilię nasza parafiankę z Kluszkowiec śp. Marię Zwydak. Dobry Jezu   …
 7. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.