IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2022 – Kluszkowce

  1. Dziś już ostatnia niedziela Adwentu, która otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Boże Narodzenie .
  2.  Ub niedzieli na potrzeby parafii złożono  4100 zł. Bóg zapłać.
  3. W sobotę 24 grudnia- Wigilia. Przeżyjmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy w czasie której należy odczytać fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składaniem sobie życzeń i śpiewu kolęd. Wigilia to także  dobra okazja do pojednania się w rodzinie , sąsiedztwie. Zachęcamy  też do pielęgnowania  polskiej tradycji by potrawy wigilijne  były postne a tym bardziej nie powinno  być  alkoholu. Boże Narodzenie świętujmy  czystym  sercem. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień od 6,30 – 7,30 i popołudniu od 16,30 – 18,30 oraz w wigilię od 6,30 do 12,00. Msze św.  rano 0 6,30 i 11,30 i nie będzie mszy św. wieczorem. O północy  zapraszany na Pasterkę która będzie sprawowana za naszych przyjaciół i dobroczyńców Parafii i Klasztoru.
  4. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne . Dochód przeznaczony jest na wsparcie  wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.  Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
  5. Do końca roku można składać wypominki roczne.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Sylwia Filas , Beata Milik , Monika  Kobla , Ewa Filas, Anna Maniowszczak.  W kaplicy: Hudy Maria ,Kuruc Danuta.
  7. Dziś nasi Strażacy będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok w godzinach popołudniowych. Prosimy o życzliwe ich przyjecie.
  8. Nasza schola rozprowadza ozdoby świąteczne, ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspieramy ,okazujemy im naszą wdzięczność za ubogacanie niedzielnej liturgii.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.