III Niedziela Adwentu – 11 XII 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś już III niedziela Adwentu tzw Gaudete – Niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie  przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2.  Dziękujemy za ofiary złożone do puszek ub niedzieli na pomoc kościołowi na Wschodzie kwoty  1170 zł.  Natomiast jak w każdą drugą niedziele miesiąca taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w Parafii.
 3. W tym tygodniu w liturgii : We  wtorek 13 grudnia  wspomnienie św. Łucji , dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża ,doktora Kościoła reformatora NZ .W tym dniu  modlimy się szczególnie za naszą  Ojczyne. W piątek 16 grudnia w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , Przedszkolaków  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  Gospodarcza  Modrzewiowa ,od 16,50  godzinki   po godzinkach procesja   w kościele. Przy okazji adoracji będzie dyżur w konfesjonale, prosimy o nieodkładanie  spowiedzi świątecznej na ostatni czas. Korzystajmy tez okazji do spowiedzi,  podczas każdej mszy świętej jest kapłan w konfesjonale .
 4. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie  15  zł. Dochód przeznaczony jest na wsparcie  wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.  Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 5. Do końca roku można składać wypominki roczne. Prosimy tez o zgłoszenia chorych do spowiedzi świątecznej tych chorych którzy nie korzystają z posługi Kaplanów w I piątki.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Jagieła, Krystyna Jandura , Bańka Anna, Grzegorz Banaszek.  W kaplicy: Lucyna Głód.
 7. W przyszłą niedziele nasi Strażacy będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok w godzinach popołudniowych. Prosimy o życzliwe ich przyjecie.
 8. Nasza schola rozprowadza ozdoby świąteczne, ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspieramy ,okazujemy im naszą wdzięczność za ubogacanie niedzielnej liturgii.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarła w ub. tygodniu w Krośnicy  śp. Janinę Pichniarczyk. Dobry Jezu  ……
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.