II Niedziela Adwentu – 4 XII 2022 – Kluszkowce

  1. Dziś już II niedziela Adwentu. Niech ten czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Przypominamy że adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej są odprawiane wieczorem  od poniedziałku do piątku o godz. 17,30 , a w sobotę rano  o 6,30 . Przed msza świętą roratnią o godz. 17,00  zachęcamy do śpiewu godzinek  do NMP raz licznego udziału dzieci i dorosłych.
  2. Rada Parafialna  dziękuje wszystkim ofiarodawcą  za złożone wpisowe na remont dachu ub. niedzieli kwoty 56.350  zł. W kościele w Polsce  po raz 23 obchodzony jest  dzień pomocy materialnej i duchowej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest puszka u ministrantów  przy wyjściu   z kościoła.
  3. W tym tygodniu w liturgii : W środę 7 grudnia  wspomnienie św. Ambrożego , bp i doktora Kościoła. Patrona pszczelarzy. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6,30 , 11,30 i 17,30. W tym dniu pragnieniem MB jest tzw. Godzina Łaski od 12-13.Trwając na modlitwie w tej godzinie  Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała.
  4. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie : małe 15 a duże 20 zł. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
  5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bochnak Zofia , Matyja Teresa , Kurpiel Barbara , Jachymiak Sylwia.  W kaplicy: Greczek Monika , Czubernat Danuta .
  6. W przyszłą niedziele taca przeznaczona jest na inwestycje w parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarła w ub. tygodniu  śp. Annę Babiak. Dobry Jezu  ……
  9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.