I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś rozpoczyna się w kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania  na przyjście Chrystusa. Adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej będą odprawiane wieczorem  od poniedziałku do piątku o godz. 17,30 , a w sobotę rano  o 6,30 Zachęcamy o podtrzymanie pięknej tradycji śpiewu godzinek  do NMP przed msza świętą roratnią o godz. 17,00  oraz licznego udziału dzieci i dorosłych.
 2. Dziękujemy za udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Rafała Kalinowskiego patrona naszego Kościoła Parafialnego- służbie liturgicznej z O.Grzegorzem , p. organiście , br.Miłosławowi, paniom  i panom niosących figury i sztandary , strażakom OSP z naczelnikiem Markiem Bańka. Zw. Podhalan  oraz wszystkim którzy  byli w strojach góralskich. dziękuję tez za ofiarowanie do kuchni ciasta i inny produktów.
 3. Dziś  Rada Parafialna będzie przyjmuje tzw. wpisowe  na pokrycie kosztów remontu dachu kościoła. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy na sumą „Góralska”.
 4. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad rano Msza święta w int zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych  a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne przyjmujemy do końca grudnia.
 5. W tym tygodniu w liturgii : W środę 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła a w sobotę św. Franciszka Ksawerego . Również w sobotę odpust w Maniowach. Suma o godz. 11,00 . Ponadto przypada w tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 6,30-7,00 i popołudniu od 16,30-18,30.W czwartek nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne  a w piątek wynagradzające NSPJ po mszy św. wieczornej. W piątek odwiedzimy chorych. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. W sobotę zamiast śpiewu godzinek będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  o godz. 16,30.
 6. Przyszła niedziela  4 grudnia obchodzona jest w Polsce jako dzień pomocy kościołowi na wschodzie z inicjatywy  Episkopatu Polski. Na ten cel będzie puszka przy wyjściu z Kościoła taca przeznaczona jest na inwestycje w Parafii.
 7. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie .Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Monika Brzegowska , Kinga Plewa , Beata Laskowska-Pelczarska , Agnieszka Leśniak .  W kaplicy: Rafał i Lucyna Toczek , Krystyna Babiak. 
 9. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 2 zł. oraz kolorowy miesięcznik dla dzieci STAS  – 10 zł.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.