VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie – 13 V 2018 – Krośnica

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca. Jezus odchodzi zostawiając nam jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas – Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego i uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 19 maja – w wigilię uroczystości, po mszy św. wieczornej będzie uwielbienie z modlitwą wstawienniczą, o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego.

2.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 14 maja św. Macieja Apostoła, w środę 16 maja św. Andrzeja Boboli, Kaplana i Męczennika , Patrona Polski.

4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia książka o objawieniach MB w Fatimie, cena tylko 5 złotych.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z 3 klasy Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Wójt Gminy Krościenko n/D informuje, że jest jeszcze możliwość skorzystania z dotacji na wymianę starych kotłów, osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji proszone są o kontakt z Urzędem Gminy.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.