VI Niedziela Wielkanocna – 6 V 2018 – Krośnica

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu ku czci św. Józefa Robotnika: panu kościelnemu, pani organistce, scholi, służbie liturgicznej, strażakom, niosącym feretrony i sztandary, a także przygotowującym poczęstunek dla księży po odpuście. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę po mszy św. o godzinie 8:30. Dobrze by było, abyśmy zachowali piękną tradycję naszych przodków śpiewu litanii loretańskiej przy przydrożnych figurkach i krzyżach. Jeśli nawet nie codzienne to przynajmniej w sobotnie czy niedzielne popołudnia.

2. Dziękujemy za uczestnictwo w liturgii dziś jak i we wcześniejsze dni w strojach góralskich.

3. W przyszła niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła.

4. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita krakowski zaprasza do udziału 13 maja, w przyszła niedzielę, w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława – biskupa i męczennika w Krakowie, z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Szczegóły na afiszu.

5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

6. We wtorek 8 maja w liturgii uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski.

7. W piątek 11 maja, jak co miesiąc, w Kluszkowcach wieczorem msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10.Związek Podhalan Oddział Kluszkowce zaprasza członków i sympatyków związku na „majówkę”, która odbędzie się w dniu 12 maja 2018 r. /sobota/ o godz. 17.00 w Kluszkowcach na Wodrolu.

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy tragicznie zmarłego 4 maja naszego parafianina z Kluszkowiec śp. Józefa Sikorę. Pogrzeb wtorek 8 maja godz. 11,oo. Dobry Jezu …

13. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.