Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 V 2018 – Krośnica

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywana jest w Polsce Zielonymi Świątkami, a w liturgii kończy się okres wielkanocny. Jutro ,w poniedziałek, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, msze święte w tym dniu o godzinie 8:00 (pierwsza intencja) i 19:00. W tym dniu odpust parafialny w Parafii Maniowy. Suma o godz. 11.00. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. spowiedź, komunia i modlitwa na intencje Ojca świętego.

2. Polecamy modlitwie wszystkich parafian, zwłaszcza chorym, dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpią do pierwszej Komunii Świętej, a rodziców do dawania im na co dzień dobrego przykładu wiary. Prosimy też o dopilnowanie by wszystkie dzieci pierwszokomunijne podczas „białego” tygodnia, codziennie uczestniczyły w nabożeństwach majowych i mszy św.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby kościoła.

4. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej.

5. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek 24 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia książka o objawieniach MB w Fatimie, cena tylko 5 złotych.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.