Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 V 2018 – Krośnica

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. W tym tygodniu w liturgii w czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. jak w niedziele. Procesja eucharystyczna wyruszy po mszy św. o godz. 11.00 trasą z kościoła w kierunku szkoły ulicami Polną i Dziołki i z powrotem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy stacyjnych, także młodzież do przygotowania ostatniego ołtarza przy dzwonnicy w środę wieczorem. Zapraszamy na procesję dzieci pierwszokomunijne w strojach, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków, panie i panów do niesienia figur, sztandarów, feretronów, oraz strażaków do baldachimu i zapewnienia bezpieczeństwa na trasie. Zachęcamy do udziału w procesji w strojach regionalnych okresie oktawy Bożego Ciała codziennie wieczorem będzie procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości kancelaria w tym dni będzie nie czynna.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W piątek taca jest przeznaczona na cele misyjne. W sobotę rano odwiedziny chorych od godz. 8.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu przed mszą św. o godz. 18.00. W niedzielę zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w strojach regionalnyh.

4. Od 1 czerwca tj. od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do NSPJ. Tak samo jak majowe po mszy św.

5. U ministrantów jest do nabycia kolejny numer gazety „Dobre Nowiny” w cenie 50 gr. z ciekawymi artykułami m.in. „Świadek cudów Bożego Miłosierdzia” o księdzu, który był świadkiem cudu w procesie kanonizacyjnym s. Faustyny.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.