VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie – 13 V 2018 – Kluszkowce

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca. Jezus odchodzi zostawiając nam jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas – Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego i uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 19 maja – w wigilię uroczystości, po mszy św. wieczornej będzie uwielbienie z modlitwą wstawienniczą, o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego.

2. Polecamy modlitwie wszystkich parafian, zwłaszcza chorym, dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej, a rodziców do dawania im na co dzień dobrego przykładu wiary. Prosimy tez o dopilnowania by dzieci pierwszokomunijne podczas „białego” tygodnia, codziennie uczestniczyły w nabożeństwach majowych i mszy św.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

4. Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o 18.30 z procesją wokół kościoła z racji nabożeństwa fatimskiego z figurą MB Ludźmierskiej jak każdego 13 dnia miesiąca, w rocznicę objawień fatimskich.

5. W piątek 18 maja w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 18.30 majówką i procesją ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele. Adoracja według następującego porządku: od 7 – 8 ul. Kamieniarska i Turystyczna, od 8 – 9 ul. Wżarowa i Zielona, od 9-10 ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, od 10 – 11 ul. Podhalańska, od 11 – 12 ul. Strażacka i Sądecka, od 12 – 13 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, od 13 – 14 ul. Karpacka, Borek, Szkolna, Gospodarcza, od 14 – 15 ul. Słoneczna, Przedszkolaków i Cegielniana, od 15 – 16 ul. Karmelicka i Stylchen, od 16 – 17 ul. Zdrojowa, od 17 – 18 ul. Modrzewiowa i Leśna. Po procesji będzie Msza święta wieczorna.

6. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 14 maja św. Macieja Apostoła, w środę 16 maja św. Andrzeja Boboli, Kaplana i Męczennika , Patrona Polski.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się. Mateusz Michał Wojtaszek, kawaler z Kluszkowiec i Beata Kozielec, panna ze Szlembarka . Paweł Piotr Bednarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Sabina Krystyna Dybek ,panna z Żurawicy k/Przemyśla . Zapowiedź trzecia. Maciej Rafał Bańka ,kawaler z Kluszkowiec i Joanna Natalia Zięba , panna z Miechowa. Zapowiedź druga. Gabriela Węgrzyniak, panna z Kluszkowiec i Paweł Mateja, kawaler z Czarnego Dunajca. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

8. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii rodzicom dzieciom pierwszokomunijnym, w kaplicy : pani

9. W przyszła niedzielę o godz. 11.30 rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.