Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 V 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywana jest w Polsce Zielonymi Świątkami, a w liturgii kończy sie okres wielkanocny. Jutro ,w poniedziałek, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu odpust parafialny w Parafii Maniowy. Suma o godz. 11.00. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. spowiedź, komunia i modlitwa na intencje Ojca świętego.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ub. niedzielę na potrzeby parafii. Na ten cel złożono 3260 zł.

3. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej Wielkanocnej.

4. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek 24 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się. Maciej Rafał Bańka ,kawaler z Kluszkowiec i Joanna Natalia Zięba , panna z Miechowa. Zapowiedź trzecia .Gabriela Węgrzyniak, panna z Kluszkowiec i Paweł Mateja, kawaler z Czarnego Dunajca. Zapowiedź druga. Dariusz Marcin Florek, kawaler z Kluszkowiec i Kinga Agnieszka Bednarczyk, panna z Kluszkowiec oraz Grzegorz Andrzej Bańka, kawaler z Kluszkowiec i Natalia Anna Regiec , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

6. Po długich konsultacjach z architektem , z plastykiem i projektantem Panem Sosną oraz wykonawcą Panem Grzegorzem Wolskim, gotowa jest pierwsza stacja Drogi Krzyżowej. Poprzez ten dodatkowy element pragniemy podkreślić płaskorzeźby stacji drogi Krzyżowej, dopasowując je do stylu wystroju kościoła.

7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej. W kaplicy już od dwóch tygodni nikt nie sprząta.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.