Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 V 2018 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. W tym tygodniu w liturgii w czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. 7.30 w kaplicy oraz 9.30 i 19.00 w kościele. Nie będzie mszy św. o godz. 11.30. Procesja eucharystyczna wyruszy po mszy św. o godz. 9.30 trasą z kościoła do kaplicy. Prosimy o przygotowania ołtarzy stacyjnych: I – przy krzyżu na rondzie, II – przy kapliczce ul. Szkolna, III – przed remizą OSP Kluszkowce, IV – przy kaplicy MB, przy ołtarzu polowym. Zapraszamy na procesję dzieci pierwszokomunijne w strojach, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków, panie i panów do niesienia figur, sztandarów, feretronów, oraz strażaków do baldachimu i zapewnienia bezpieczeństwa na trasie. Zachęcamy do udziału w procesji w strojach regionalnych okresie oktawy Bożego Ciała codziennie wieczorem będzie procesja wokół kościoła lub w kościele jeśli będzie deszcz. Zakończenie nabożeństw majowych w Boże Ciało przed mszą św. wieczorną z procesja figury MB Niepokalanej w kościele. Z racji uroczystości kancelaria w tym dni będzie nie czynna.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od godz. 17.30 – 19.30. W piątek rano odwiedziny chorych od godz. 8.00. W piątek taca jest przeznaczona na cele misyjne. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych przed mszą św. o godz. 18.30.

4. Od 1 czerwca tj. od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do NSPJ. Tak samo jak majowe pół godziny przed mszą św. wieczorną.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Gabriela Węgrzyniak, panna z Kluszkowiec i Paweł Mateja, kawaler z Czarnego Dunajca. Zapowiedź trzecia. Dariusz Marcin Florek, kawaler z Kluszkowiec i Kinga Agnieszka Bednarczyk, panna z Kluszkowiec oraz Grzegorz Andrzej Bańka, kawaler z Kluszkowiec i Natalia Anna Regiec , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź druga. Marek Radecki, kawaler z Kacwina i Angelika Plewa, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

6. U ministrantów jest do nabycia kolejny numer gazety „Dobre Nowiny” w cenie 50 gr. z ciekawymi artykułami m.in. „Świadek cudów Bożego Miłosierdzia” o księdzu, który był świadkiem cudu w procesie kanonizacyjnym s. Faustyny.

7. W kaplicy po renowacji tj. wyzłoceniu wewnętrznym i zewnętrznym, usunięciu korozji, zostało zainstalowane tabernakulum. Serdeczne Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary m. in. Państwu Danucie i Wojciechowi Bednarczykom oraz Panu Krzysztofowi Babiakowi za pomoc w montowaniu.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Barbara Budz , Anna Krzysztoń-Chodara, Agnieszka Gudek , Mariola Hamrus , Agnieszka Wiśniewska . W kaplicy: pani Renata Czajka i Małgorzata Kowalczyk.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.