IX Niedziela Zwykła – 3 VI 2018 – Kluszkowce

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 procesja. Nie będzie procesji wieczorem. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe z procesją pół godziny przed mszą św. wieczorną tj. o godz. 18.30. Na zakończenie oktawy Bożego ciała w czwartek poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie darem Bożym służącym ludziom i innym stworzeniom. Na zakończenie oktawy będzie błogosławieństwo dzieci.

2. W piątek przypada Uroczystość NSPJ również z procesją. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę przeżywamy święto Niepokalanego Serca Maryi.

3. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za przyozdobienie trasy procesji, za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom i paniom niosącym sztandary, feretrony, strażakom, pocztom sztandarowym – Związku Podhalan oddział Kluszkowce, OSP Kluszkowce. Niech Chrystus Eucharystyczny błogosławi waszym domom, parafii, Ojczyźnie.

4. Siostry Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą parafię na uroczystości odpustowe ku czci św. Kingi 23 lipca o godz. 18.00. Historycznie wieś Kluszkowce należała do dóbr klasztornych. Chętni na wyjazd mogą się zapisywać w kancelarii lub zakrystii.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Dariusz Marcin Florek, kawaler z Kluszkowiec i Kinga Agnieszka Bednarczyk, panna z Kluszkowiec oraz Grzegorz Andrzej Bańka, kawaler z Kluszkowiec i Natalia Anna Regiec, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź trzecia. Marek Radecki, kawaler z Kacwina i Angelika Plewa, panna z Kluszkowiec. Zapowiedź druga O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Bednarczyk Krystyna, Dobosz Grażyna ,Bogumiła Domian i Krystyna Chryc. W kaplicy: pani Monika Kołek i Brzegowska Irena.

7. Dziękujemy właścicielom firmy Czorsztyn-ski i p.Sławomirowi Wolskiemu ,p. Krzysztofowi Dziatkowiczowi oraz Panu Sołtysowi za pomoc w pracach ziemnych wokół kościoła.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.