VI Niedziela Wielkanocna – 6 V 2018 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18.30, czyli pół godziny przed msza św. wieczorną. W niedzielę w kaplicy po mszy św. rannej. Dobrze by było, abyśmy zachowali piękną tradycję naszych przodków śpiewu litanii loretańskiej przy przydrożnych figurkach i krzyżach. Jeśli nawet nie codzienne to przynajmniej w sobotnie czy niedzielne popołudnia.

2. W przyszła niedzielę tj. 13 maja w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość I Komunii o godz. 11.00. Prosimy wiernych uczestniczących we mszy św. o tej porze o wybranie innej godziny. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 17.30.

3. 13 maj to również rocznica objawień fatimskich, w związku z tym majówka będzie śpiewana z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Ludźmierskiej. Z tej okazji u ministrantów można już dziś nabywać książeczkę o objawieniach fatimskich w cenie 5 zł.

4. W przyszła niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

5. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita krakowski zaprasza do udziału 13 maja, w przyszła niedzielę, w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława – biskupa i męczennika w Krakowie, z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Szczegóły na afiszu.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

7. We wtorek 8 maja w liturgii uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski.

8. W piątek 11 maja, jak każdego miesiąca, wieczorem msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.

9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Bochnak Marcin kawaler z Kluszkowiec i Joanna Zygmunt ,panna z Krempach. Zapowiedź trzecia. Mateusz Michał Wojtaszek, kawaler z Kluszkowiec i Beata Kozielec, panna ze Szlembarka . Paweł Piotr Bednarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Sabina Krystyna Dybek ,panna z Żurawicy k/Przemyśla zapowiedź druga. Maciej Rafał Bańka ,kawaler z Kluszkowiec i Joanna Natalia Zięba , panna z Miechowa. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach prosimy zawiadomić urząd parafialny.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu kościoła: Teresa kopytko, Katarzyna Firek , Zofia Róż i Janusz Łuczkowski , w kaplicy : pani Bagnicka Janina i Leśnicka Halina .

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Związek Podhalan Oddział Kluszkowce zaprasza członków i sympatyków związku na „majówkę”, która odbędzie się w dniu 12 maja 2018 r. /sobota/ o godz. 17.00 w Kluszkowcach na Wodrolu.

13. Bożemu Miłosierdziu polećmy tragicznie zmarłego 4 maja naszego parafianina śp. Józefa Sikorę. Pogrzeb wtorek 8 maja godz. 11,oo. Dobry Jezu …

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.