VI Niedziela Zwykła – 14 II 2021 – Krośnica

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  2. W środę 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy (jeden posiłek do syta w ciągu dnia i oczywiście bez mięsa.) osoby od 16 do 65 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 8:00 i 17:00. Taca z tego dnia stanowi jałmużnę wielkopostną.
  3. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. W niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.15.00. Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na grób Pański. Msze Święte niedzielne odprawiane po południu od przyszłej niedzieli, przez cały okres Wielkiego Postu, będą o godzinie 16:00. Od piątku 12 marca do niedzieli 14 marca będziemy przeżywali w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne. Szczegóły będą podane w późniejszym terminie.
  4. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek po Mszy świętej na długotrwałą rehabilitację i leczenie dla dwuletniego Wiktora. Prosimy o wsparcie rodziców na ten cel. Bóg zapłać.
  5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Jacek Stoch, kawaler z Zębu i Daria Oraczko, panna z Krośnicy. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie zgłosić je  w Kancelarii Parafialnej. 
  6. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracamy się z prośbą by dokonać takiego odpisu np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS. Albertynek w Grywałdzie, pana Andrzeja Tkaczyka, czy na leczenie chorych dzieci itp. 
  7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.